В Україні до жовтня не підвищуватимуть тарифи на електрику, – Шмигаль
Ідеться про побутовий і пільговий тарифи.
Світло (ілюстративне зображення). Фото: freepik
Кабінет Міністрів за поданням Міністерства енергетики ухвалив рішення продовжити дію покладення спеціальних обов’язків на ринку електроенергії до кінця жовтня 2026 року.
Про це повідомив міністр енергетики Денис Шмигаль.
Таким чином, українці й надалі сплачуватимуть за світло за тарифом 4,32 грн за кіловат-годину. Збережено й пільговий тариф — 2,64 грн за кіловат-годину для будинків з електроопаленням та тих, що не мають газифікації або централізованого теплопостачання.
За словами Шмигаля, уряд продовжує роботу з учасниками ринку для підготовки об’єктів генерації до нового осінньо‑зимового періоду. Серед варіантів — швидкі закупівлі через Фонд підтримки енергетики та залучення обладнання, яке партнери вивели з експлуатації.
Нагадаємо, у Петрівській громаді розпочалася підготовка до опалювального сезону. Зокрема, планується встановлення та модернізація обладнання, заміна та встановлення нових котлів, де є потреба, технічне обслуговування генераторів, термомодернізація будівель та розвиток мережі сонячних електростанцій.
