Коштом Франції та ДТЕК: в Україні зведуть першу цифрову підстанцію
Об’єкт побудують за 15 мільйонів євро.
Проєкт цифрової підстанції. Фото: ДТЕК
ДТЕК планує будівництво першої цифрової підстанції в Україні, бюджет якої оцінюється в 15 мільйонів євро.
Інформація про цю ініціативу була оприлюднена на вебсайті компанії.
Як зазначається, фінансову основу проєкту забезпечує уряд Франції, який виділив грант на суму 11 мільйонів євро. Це більша частина запланованого бюджету. Решту витрат, а саме 4 мільйони євро, покриє ДТЕК власним коштом.
Завдяки співпраці з американською компанією, українське відомство отримає доступ до сучасного цифрового обладнання та новітніх технологій. Це дасть можливість проводити віддалений контроль і аналіз стану енергетичної мережі в реальному часі, що сприятиме підвищенню якості енергопостачання й зменшенню втрат.
Проєкт уже стартував із підготовчих етапів, а масштабне будівництво заплановане на третій квартал 2025 року. У майбутньому підстанція забезпечить стабільне постачання електроенергії для понад 65 тисяч домогосподарств і підприємств у постраждалому від війни регіоні України. Місце реалізації проєкту наразі залишається конфіденційним з міркувань безпеки.
Цей проєкт є частиною ширшої програми, що включає 19 енергетичних ініціатив на загальну суму 200 мільйонів євро, схваленої українським та французьким урядами. Нова підстанція також інтегрується в проєкт “Мережі майбутнього”, спрямований на модернізацію розподільчих систем України з використанням технологій Smart Grid.
