Справа Момота вже в суді: мера і підрядника можуть ув’язнити на 12 років
Міський голова та підрядник звинувачуються у розкраданні понад 6 млн грн.
Розслідування у справі Олексія Момота про розкрадання бюджетних коштів. Фото: Офіс генерального прокурора
Прокурори Київської області передали до суду обвинувальний акт стосовно мера Вишгорода Олексія Момота та очільника підрядної фірми. Їм інкримінують заволодіння бюджетними грошима шляхом зловживання службовим становищем.
Інформацію про це оприлюднив Офіс генерального прокурора.
Слідством було встановлено два епізоди. Перший — на початку повномасштабної війни, коли громада хотіла придбати 2 екскаватори-навантажувачі для місцевого ДФТГ.
Підрядником стала приватна організація без техніки, складів і персоналу. Вартість кожної машини була перевищена на 800 000 гривень, а акти приймання підписано до того, як вони надійшли. У результаті збитки для громади становили понад 1,6 мільйонів гривень. Екскаватори привезли до міста тільки через кілька місяців, коли вони вже були не потрібні. Згодом їх оформили як власність громади й передали комунальникам.
Другий епізод – роботи з днопоглиблення водойми, а саме відстійника дощової каналізації у Вишгороді. За даними правоохоронців, фактично роботи не виконувалися, однак мер міста підписав акти приймання та провів оплату. Таким чином, громада втратила 5 мільйонів гривень. Це засвідчено висновками Держаудитслужби та судово-економічною експертизою.
Фігурантів можуть позбавити волі на строк до 12 років, відповідно до частини 5 статті 191 Кримінального кодексу України.
