На Київщині зводять першу цифрову підстанцію України
Загальна вартість проєкту – 15 млн євро.
Закладення капсули часу. Фото: КОВА
У Київській області стартувало будівництво першої в Україні цифрової підстанції. На місці майбутнього енергетичного об’єкта урочисто заклали капсулу часу, що символізує початок нового етапу розвитку енергосистеми країни.
Інформацію про це повідомили в Київській обласній військовій адміністрації.
Як повідомили у відомстві, проєкт реалізує компанія «ДТЕК Мережі» за підтримки уряду Франції та партнерів. Загальна вартість становить 15 мільйонів євро: 11 мільйонів — грант французького уряду, ще 4 — інвестиції ДТЕК.
Також зазначається, що подія має символічне значення: вона демонструє стійкість українських енергетиків та поступовий перехід до сучасної, надійної й незалежної енергосистеми.


У відомстві додають, що нова підстанція стане енергетичним центром для одного з районів Київщини, який зазнав значних руйнувань через атаки. Коли вона почне працювати, то зможе забезпечити стабільне електроживлення для понад 65 000 садиб і компаній і дасть можливість швидше відновлювати постачання в разі поломок та відчутно покращить надійність роботи мереж.
Введення об’єкта в експлуатацію заплановане наступного року. Наразі вже проведені основні підготовчі роботи: зведено фундамент та розпочато спорудження кабельного поверху.
