У Десні виявили масовий мор риби
Загибель пов’язують з малою кількістю кисню у воді.
Мор риби (ілюстративне зображення). Фото: Свідок.info
У річках Сейм та Десна виявлений масовий мор риби. Причиною стало критичне зниження рівня кисню у воді – менш ніж 1 мг/л за мінімально допустимої норми у 4 мг/л.
Інформацію про це повідомили у Пірнівській громаді.
У відомстві зазначають, що зниження рівня кисню сталося внаслідок потрапляння до річок великої кількості органічних речовин, зокрема амонію та завислих речовин.
Окрім того, управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Вишгородського району наголошує, що рибу, яка загинула у водах Сейму і Десни, не можна використовувати для споживання. Жоден спосіб приготування, у тому числі сушіння, в’ялення, смаження чи варіння не зробить її безпечною.
У дописі громади додають, що задля запобігання шкідливого впливу на здоров’я, варто бути уважними та обережними під час придбання риби:
- купувати рибу та рибні продукти лише в магазинах, які зареєстровані як оператори ринку харчових продуктів та за наявності у продавця документів, що підтверджують походження продукту та його безпечність для споживача;
- в жодному разі не купувати рибу та рибні продукти в місцях несанкціонованої торгівлі, на стихійних ринках, у сумнівних продавців та рибні продукти домашнього виготовлення.
