«Чорнобиль: люди і сенси»: у Києві відкрили оновлену експозицію музею

Відкриття відбулося до 40-х роковин катастрофи на ЧАЕС.

Відкриття оновленної експозиції музею "Чорнобиль". Фото: Ігор Клименко

Відкриття оновленної експозиції музею "Чорнобиль". Фото: Ігор Клименко

До 40‑х роковин катастрофи на ЧАЕС відбулося відкриття оновленої експозиції Національного музею «Чорнобиль».

Інформацію про це повідомив Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

Як він зазначив, нова виставка «Чорнобиль: люди і сенси» змінює акцент із «мертвої зони» на людей, їхні рішення та відповідальність, які дали можливість зберегти життя. Вперше відвідувачі зможуть на власні очі побачити архівні документи. Вони свідчать: попри спроби замовчування влади СРСР, система внутрішніх справ діяла не зволікаючи й доповідала про реальний стан.

Окрема частина експозиції присвячена сучасним викликам — окупації станції на початку вторгнення та ударам по Чорнобильській АЕС. Зокрема, торік у лютому російський безпілотник поцілив у НБК, і надзвичайники понад 490 годин працювали на висоті приблизно 100 метрів, щоб завадити витоку радіації.

Відсьогодні, з 27-го квітня оновлена експозиція доступна у Національному музеї «Чорнобиль».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *