ЗНО в 4 класі, стипендія і нульовий курс: МОН анонсувало зміни
Президентські стипендії будуть вищими, а для абітурієнтів, які не склали НМТ створять нульовий курс.
Іспит (ілюстративне зображення). Фото: Depositphotos
У 2026 році учні, які завершують навчання у четвертому класі, складатимуть пробне зовнішнє незалежне оцінювання. Як зазначено в наказі Міністерства освіти і науки України, у майбутньому така форма оцінювання стане обов’язковою для всіх випускників молодшої школи.
Окрім того, у квітні наступного року планують створити спеціальну онлайн-платформу для проведення ЗНО, що має забезпечити доступність та ефективність оцінювання.
Також для абітурієнтів, які не складуть національний мультипредметний тест, передбачено запровадження «нульового курсу» — підготовчої програми, що має на меті надати рівні шанси на здобуття вищої освіти незалежно від результатів тестування.
У наказі йдеться, що випускники, які наберуть 185 і більше балів на НМТ, отримуватимуть президентську стипендію в розмірі 10 тисяч гривень на рік. Окрім того, з початку навчального року уряд збільшив розміри інших президентських стипендій:
- для учнів професійно-технічних закладів — до 6 320 грн;
- для студентів коледжів і технікумів — 7 600 грн;
- для студентів університетів — 10 000 грн;
- для аспірантів — 23 700 грн.
