473 тонни за 2025 рік: Вишгород визнали лідером в області з сортування сміття

Спеціальні контейнери для сортування розміщені на понад 100 майданчиках по всьому місту.

Сортування сміття. Фото: Freepik

Сортування сміття. Фото: Freepik

За даними Української Пакувально-Екологічної Коаліції (УКРПЕК), у 2025 році у Вишгороді роздільно зібрано та відправлено на переробку близько 473 тонн упаковки. Це найбільший показник серед громад Київщини, де впроваджено систему роздільного збирання відходів упаковки. Саме з Вишгородщини свого часу стартував цей проєкт, і місто продовжує утримувати лідерські позиції.

Про це повідомили в міській раді.

Щоб утримувати лідируючі позиції мешканців та бізнес закликають збирати відходи в спеціально встановлені контейнери, які розміщені більш ніж на 100 майданчиках по всьому місту.

У відомстві зазначили, що зелені контейнери — лише для скляної тари: пляшки та банки від напоїв і харчових продуктів. Натомість жовті баки — для іншої упаковки, крім скла:

  • папір і картон;
  • пакети від напоїв на основі картону (TetraPak, Elopak);
  • пластикові пляшки з кришками та контейнери;
  • поліетиленові пакети й плівки;
  • металева упаковка.

Важливо: у зелені та жовті контейнери не можна викидати змішані чи органічні відходи, їх тільки в сірі. На пластиковій упаковці потрібно звернути увагу на маркування — найбільш придатні для переробки матеріали: 1 (PET), 2 (HDPE), 4 (LDPE), 5 (PP), 6 (PS).

Не слід кидати в жовтий бак серветки, чеки, паперові стаканчики, туалетний папір, папір для випічки, забруднений жиром папір чи фотографії. Також у відомстві закликали стискати упаковку перед викиданням — це допоможе зекономити місце. Особливо це стосується картонних коробок та пластикових пляшок.

Проєкт реалізується УКРПЕК у співпраці з Вишгородською міською радою з кінця 2017 року. Зібрані відходи відправляються на українські підприємства, які потребують цієї сировини для виробництва нової продукції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *