У Вишгороді влада закупила спецавто за завищеною ціною: подробиці

Мер Вишгорода Олексій Момот отримав підозру.

Співробітник Київської обласної прокуратури. Фото: КОР

Співробітник Київської обласної прокуратури. Фото: КОР

На Київщині правоохоронці задокументували низку кримінальних схем, які завдали державі значних фінансових втрат. Серед фігурантів — депутати, посадовці, керівники підприємств, представники місцевих громад.

Про це повідомили в Офісі генпрокурора.

За даними відомства, наразі 29 осіб отримали повідомлення про підозру. Порушення стосуються сфер комунального господарства, земельних правовідносин, теплопостачання, медицини, лісового господарства та держфінансування.

Підозра меру Вишгорода

Одним із задокументованих випадків стала закупівля у Вишгороді. Голова міської ради погодив придбання спецтехніки — каналопромивочного авто — за завищеною ціною без належного аналізу ринку. Експертиза оцінила збитки в 736 000 гривень.

Як свідчить повідомлення генпрокурора Руслана Кравченка, міському голові Вишгорода Олексію Момоту оголосили про підозру.

Інші викриття в області

  • У Бучанському районі під виглядом реконструкції систем опалення оформлено акти на невиконані роботи — 550 тис грн збитків.
  • З «ДГ “Дмитрівка” Інституту садівництва НААН України» незаконно передано 18 га державної землі — втрати перевищують 22,8 млн грн.
  • Екскерівництво Чабанівської селищної ради незаконно відчужило будівлю бойлерної, яке з часом перейшло в приватну власність. Його вартість — більш ніж 349 тис грн.
  • У лісах Макарівського надлісництва проведено незаконні вирубки з подальшим продажем деревини — збитки довкіллю сягнули 723 тис грн.
  • КП «Теплокомунсервіс» надавав недостовірні розрахунки тарифів, через що з бюджету Бучанської громади відшкодовано понад 13 млн грн безпідставно.
  • У Броварському районі та Білій Церкві завищено обсяги дорожніх робіт — сумарні втрати понад 1,5 млн грн.
  • Представники підприємства надали фіктивні документи до Мінагрополітики для отримання держгранту на садівництво — збитки понад 8 млн грн.
  • Посадовиця Білоцерківської лікарні провела закупівлю медикаментів за необґрунтовано високими цінами — втрати бюджету сягнули 1,7 млн грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *