Науковець пояснив, який найгірший сценарій ударів РФ по Київській ГЕС

Зруйнування об’єкта є майже неможливим.

Київська ГЕС (ілюстратвине зображення. Фото: Київвлада

Київська ГЕС (ілюстративне зображення). Фото: Київвлада

Днями, РФ завдала удару по Київській ГЕС. Об’єкт не був серйозно пошкоджений. Декан факультету природничих наук НаУКМА Євген Хлобистов прокоментував ситуацію щодо найгіршого сценарію ударів РФ по Київській ГЕС.

Він заявив, що повне руйнування цього енергооб’єкта малоймовірне, а побоювання щодо руйнівних наслідків атак є необґрунтованими.

Про це Хлобистов розповів у інтерв’ю Radio NV.

Він пояснив, що для зруйнування греблі Київської ГЕС необхідна величезна кількість прямих влучань, що практично неможливо виконати за допомогою ракет.

Він також зазначив, що загроза катастрофічних наслідків для Києва мінімальна, навіть у разі пошкодження станції. Причиною цього є те, що водосховище Київської ГЕС недостатньо велике, щоб викликати масштабні підтоплення.

У найгіршому сценарії можливі лише локальні підтоплення окремих територій, але це не створює серйозної загрози для столиці.

Основним наслідком пошкодження гідроелектростанції стане тимчасовий дефіцит електроенергії. Проте, за словами експерта, енергетична система України має достатній резерв, щоб компенсувати втрати виробництва електроенергії на Київській ГЕС.

Загалом, Євген Хлобистов підкреслив, що руйнація Київської ГЕС малоймовірна і не спричинить масштабних наслідків для Києва та його мешканців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *