Керівник одного з КП вкрав 24 млн грн на ремонті Подільського мосту
Прокуратура ініціювала позов про компенсацію збитків, на користь жителів міста.
Кадри з місця подій. Фото: Київська міська прокуратура
Тимчасового керівника комунального підприємства “Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд міста Києва” будуть судити у зв’язку з завищенням вартості оренди обладнання на суму 24 мільйони гривень під час робіт на Подільському мосту.
Про це повідомили у пресслужбі Київської міської прокуратури.
Згідно з матеріалами розслідування, договір між комунальною організацією та головним підрядником було підписано у квітні 2017 року для проведення будівельних робіт на мосту через р. Дніпро.
У червні 2023 року між комунальним підприємством, генеральним підрядником та субпідрядником, були укладені акти-приймання виконаних робіт, пов’язаних з використанням технічних засобів, таких як дизельні компресори, автокрани, бурові насоси та установки для палів.
Експертиза у сфері будівництва виявила, що вартість оренди цього обладнання була завищена, що призвело до зайвих витрат більш ніж на 24 мільйони гривень.
Наразі, обвинувальний акт за випадками службової недбалості, що призвели до серйозних наслідків було направлено до суду, згідно з частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу України.
Згідно з законодавством, за такі дії передбачено відповідальність, у вигляді позбавлення волі на термін до п’яти років, заборону займати певні посади або здійснювати певні види діяльності на період до трьох років, а також накладення штрафу до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Розслідування у справі генерального підрядника та інших суб’єктів, що брали участь у проекті, продовжується.
