“Квіти перемоги”: у Києві презентували план нового мистецького проєкту

Основа проєкту – слова про насіння, яке проросте в Україні після загибелі окупанта.

План проєкту "Квіти перемоги". Фото: ГО "Зелена смуга"

План проєкту "Квіти перемоги". Фото: ГО "Зелена смуга"

У Києві представили концепцію нової мистецької ініціативи “Квіти Перемоги”. Її ініціювали Національна спілка художників України та громадська організація «Зелена смуга».

Інформацію про це повідомили в Мінкульті.

Як зазначається, ця ініціатива створена, для того, щоб міжнародна спільнота звернула увагу на злочини та геноцид, які РФ здійснює в Україні. Основою проєкту стали символічна промова про насіння, яке проросте в українській землі після смерті російського окупанта.

Зазначається, що ідея проєкту зародилася ще у 2014–2015 роках. Метою є показати злочинну сутність російського війська, яке вже третій рік веде повномасштабну війну і щодня вбиває мирних українців.

Також очільник НСХУ Костянтин Черняхівський наголосив на важливості цієї ініціативи в рамках масштабної інформаційної кампанії. Її ціль – розповсюдження правди про злочини РФ в Україні. Роль мистецтва та культурної дипломатії в цьому процесі є значущою.

Ініціатива «Квіти перемоги» включає в себе скульптурну композицію, яку створює митець Богдан Мазур. Провідним мотивом твору — є соняшники, які проростають із ворожої техніки, як символи майбутньої перемоги над РФ.

Робота над створенням проєкту триває. Ініціатори планують представити його всьому світу, аби зруйнувати стереотипи про «русский мир».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *