“Квіти перемоги”: у Києві презентували план нового мистецького проєкту
Основа проєкту – слова про насіння, яке проросте в Україні після загибелі окупанта.
План проєкту "Квіти перемоги". Фото: ГО "Зелена смуга"
У Києві представили концепцію нової мистецької ініціативи “Квіти Перемоги”. Її ініціювали Національна спілка художників України та громадська організація «Зелена смуга».
Інформацію про це повідомили в Мінкульті.
Як зазначається, ця ініціатива створена, для того, щоб міжнародна спільнота звернула увагу на злочини та геноцид, які РФ здійснює в Україні. Основою проєкту стали символічна промова про насіння, яке проросте в українській землі після смерті російського окупанта.
Зазначається, що ідея проєкту зародилася ще у 2014–2015 роках. Метою є показати злочинну сутність російського війська, яке вже третій рік веде повномасштабну війну і щодня вбиває мирних українців.
Також очільник НСХУ Костянтин Черняхівський наголосив на важливості цієї ініціативи в рамках масштабної інформаційної кампанії. Її ціль – розповсюдження правди про злочини РФ в Україні. Роль мистецтва та культурної дипломатії в цьому процесі є значущою.
Ініціатива «Квіти перемоги» включає в себе скульптурну композицію, яку створює митець Богдан Мазур. Провідним мотивом твору — є соняшники, які проростають із ворожої техніки, як символи майбутньої перемоги над РФ.
Робота над створенням проєкту триває. Ініціатори планують представити його всьому світу, аби зруйнувати стереотипи про «русский мир».
