Їх не було там 20 років: білі лелеки повернулися до Чорнобиля
Поява птахів може свідчити про зміни в локальній популяції.
Білі лелеки в Чорнобилі. Фото: місцевий заповідник
У центрі міста Чорнобиль зафіксували справжню сенсацію — на дах адміністративної будівлі біля меморіалу «Зірка полин» сіли відпочити шість білих лелек.
Птахів помітили співробітники місцевого заповідника.
Як зазначається в дописі установи, це перша поява цих пернатих за два десятиліття – останнє гніздування білого лелеки в місті було зафіксовано ще 20 років тому. Упродовж цього часу птахів спостерігали лише під час прольоту, тож їхня поява в центральній частині Чорнобиля може свідчити про зміни в локальній популяції.


У заповіднику додають, що для дослідників це відкриває нові перспективи спостережень.
Нагадаємо, нещодавно в Київській області почалася масова міграція бобрів. У Карпилівці, що на Вишгородщині, вже був зафіксований один з випадків, коли тварина зайшла до села. Фахівці пояснили: щовесни молоді бобри виходять на пошуки власної території, проте, не маючи досвіду, часто губляться й виходять до людей.
