У Чорнобильській зоні на здичавілого бика напав ведмідь (ФОТО)
Імовірно, ведмідь напав на стадо здичавілих корів, а бик-ватажок захищав табун.
Стадо здичавілих корів у Чорнобильському заповіднику. Фото: Telegram установи
У Чорнобильському заповіднику дослідники натрапили на пораненого ватажка стада здичавілих корів — чорнорябого бика на ім’я Рябко. Тривожний стан тварини помітили під час чергової експедиції.
Інформацію про це повідомили в Telegram-каналі установи.
Як зазначається, спершу він лежав серед інших тварин, однак згодом піднявся й рушив разом зі стадом. Його стан викликав занепокоєння: сутула постава, втягнутий живіт та травма на холці зі слідами загоєння.





Характер ушкоджень — подряпини та ймовірні укуси у верхній частині тіла — свідчить про можливий напад ведмедя. Навесні ці хижаки активно шукають їжу після виходу з барлоги, тож не виключено, що Рябко постраждав, захищаючи стадо.
У заповіднику вже була помічена присутність клишоногих та випадки їхнього полювання на великих копитних. Хоча рани виглядають загоєними, науковці продовжують спостереження за твариною.
Цей випадок ще раз нагадує: навіть здичавілі стада – це частина дикої природи, де діють суворі закони виживання, – додали в установі.
