Їхня поява свідчить про прихід весни: у Чорнобильській зоні помітили лелек
Зазвичай першими прилітають самці, щоб обстежити та відновити гніздо.
Лелеки. Фото: Чорнобильський заповідник
До Чорнобильської зони повертаються перші весняні мандрівники — лелеки. Ці птахи долають тисячі кілометрів із місць зимівлі.
Інформацію про це повідомили в Telegram-каналі Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.
Хоч і доступ до території для цивільних нині закритий, однак саме тут уже можна побачити перших білих лелек, які повернулися після зими. Цих пернатих називають символом дому та родини. Їхня поява традиційно вважається ознакою остаточного приходу весни.
Фахівці зазначають, що зазвичай лелеки прилітають у різні регіони України з другої половини березня до початку квітня. Пік повернення припадає на 19 березня. Першими з’являються самці, які оглядають та відновлюють гнізда.
Щороку лелеки долають до 10 тисяч кілометрів, повертаючись із Африки: частина летить через Босфор і Близький Схід до долини Нілу, інші — через Кавказ.
