Відновлення роботи енергоблоків ЧАЕС неможливе через плутоній, – експерт
Збройний плутоній може використовуватися для створення ядерної зброї.
ЧАЕС. Фото: Главком
Україна теоретично має можливість відновити роботу окремих енергоблоків Чорнобильської АЕС. Однак така ініціатива навряд чи отримає підтримку міжнародних партнерів через ризики, пов’язані з виробництвом збройного плутонію.
Про це розповів директор «Центру досліджень енергетики» Олександр Харченко в інтерв’ю каналу «Андрій Жупанін».
За його словами, технічно запустити чорнобильські блоки можливо. Однак, тип реакторів, що там працювали, здатний виробляти плутоній, який може бути використаний для створення ядерної зброї. Саме тому міжнародні партнери ймовірно не підтримають таку ідею.
Водночас повернутися до обговорення можливо вже після завершення війни, коли МАГАТЕ та інші міжнародні структури зможуть забезпечити повний контроль над ЧАЕС. Проте, експерт зазначив, що навіть тоді шанси на підтримку залишаються низькими. Це обумовлюється тим, що на будівництво нового саркофага над четвертим енергоблоком було витрачено значні кошти, а сама станція у західному сприйнятті залишається символом ризику та потенційної загрози.
