ДСНС закликає утриматися від виходу на лід Київського водосховища
У районі вже були зафіксовані випадки провалювання людей під кригу.
Київське водосховище. Фото: Суспільне. Новини
Рятувальники закликають громадян утриматися від виходу на лід Київського водосховища. Попри морози, крига залишається нестійкою, а масові зібрання людей та небезпечні «дрифт-шоу» на автомобілях створюють додаткові ризики для життя.
Про це в етері телеканалу «Апостроф» повідомила речниця Головного управління ДСНС України у Київській області Вікторія Рубан.
Вона наголосила, що нині існують два фактори небезпеки — природний і безпековий. У місцях зміни рівня води, поблизу рослинності та залишків інженерних конструкцій крига особливо нестійка, і люди можуть провалитися під лід. Окрім того, великі скупчення людей на відкритій місцевості становлять ризик у разі повітряної тривоги чи інших загроз.
Особливе занепокоєння викликають випадки виїзду автомобілів на кригу у Вишгородському районі. За словами Рубан, такі дії суворо заборонені, адже вони не лише загрожують провалюванням техніки, а й ускладнюють евакуацію людей у разі небезпеки.
Попри стабільні мінусові температури, на Вишгородщині вже було зафіксовано кілька випадків провалювання людей під лід. Частину постраждалих вдалося врятувати, однак ризики залишаються високими.
ДСНС нагадує основні правила безпеки: у разі провалювання під лід потрібно не панікувати, слід кликати на допомогу, підтягнутися до кромки льоду, перевернутися на спину та вибиратися у тому місці, де стався провал. Очевидцям радять подавати потерпілому мотузку, шарф чи гілку.
«Головна порада — не виходити на кригу в такий мороз», — підкреслила речниця ДСНС.
