На Вишгородщині реєструють зброю і набої: скільки вже задекларували

Декларування дозволяє лишити собі зброю та уникнути кримінальної відповідальності.

Дозвіл на зброю. Фото: КОВА

Дозвіл на зброю. Фото: КОВА

У Київській області продовжується добровільне декларування зброї та боєприпасів відповідно до Закону України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України», який набув чинності 25 листопада 2024 року.

Інформацію про це повідомили в поліції Київщини.

Як зазначається, з моменту початку декларування до відділків районного управління поліції звернулося більш ніж 200 осіб. Вони зареєстрували 197 одиниць зброї, а саме:

  • 11 гвинтівок та нарізних карабінів;
  • 82 автомати;
  • 11 револьверів і пістолетів;
  • 93 гладкоствольні рушниці.

Окрім того, зареєстровано понад 75 тисяч набоїв. Окремо мешканці за власним бажанням здали 563 боєприпаси, рушницю і пістолет без процедури реєстрації.

Статистика декларування зброї та набоїв на Вишгородщині. Фото: поліція Київщини

Чому це важливо

Поліцейські наголошують: процес добровільного оформлення зброї допомагає уникнути кримінального покарання та дозволяє легально лишити її у власності. Для цього необхідно подати заяву та пакет документів — паспорт, ідентифікаційний код, витяг про місце проживання чи реєстрації та фотокартку.

Де можна задекларувати зброю?

На Вишгородщині процедуру можна пройти за такими адресами:

  • смт Іванків, вулиця Київська, 25;
  • м. Славутич, вулиця Героїв Дніпра, 4.
  • м. Вишгород, вулиця Кургузова, 3 або вулиця Шлюзова, 1;

Кампанія триває, і правоохоронці закликають громадян активно легалізовувати зброю та боєприпаси.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *