На Вишгородщині реєструють зброю і набої: скільки вже задекларували
Декларування дозволяє лишити собі зброю та уникнути кримінальної відповідальності.
Дозвіл на зброю. Фото: КОВА
У Київській області продовжується добровільне декларування зброї та боєприпасів відповідно до Закону України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України», який набув чинності 25 листопада 2024 року.
Інформацію про це повідомили в поліції Київщини.
Як зазначається, з моменту початку декларування до відділків районного управління поліції звернулося більш ніж 200 осіб. Вони зареєстрували 197 одиниць зброї, а саме:
- 11 гвинтівок та нарізних карабінів;
- 82 автомати;
- 11 револьверів і пістолетів;
- 93 гладкоствольні рушниці.
Окрім того, зареєстровано понад 75 тисяч набоїв. Окремо мешканці за власним бажанням здали 563 боєприпаси, рушницю і пістолет без процедури реєстрації.

Чому це важливо
Поліцейські наголошують: процес добровільного оформлення зброї допомагає уникнути кримінального покарання та дозволяє легально лишити її у власності. Для цього необхідно подати заяву та пакет документів — паспорт, ідентифікаційний код, витяг про місце проживання чи реєстрації та фотокартку.
Де можна задекларувати зброю?
На Вишгородщині процедуру можна пройти за такими адресами:
- смт Іванків, вулиця Київська, 25;
- м. Славутич, вулиця Героїв Дніпра, 4.
- м. Вишгород, вулиця Кургузова, 3 або вулиця Шлюзова, 1;
Кампанія триває, і правоохоронці закликають громадян активно легалізовувати зброю та боєприпаси.
