ЧАЕС спростовала чутки про відновлення роботи одного з енергоблоків

На станції пояснили, що обладнання станції було виведене з експлуатації.

ЧАЕС. Фото: Главком

ЧАЕС. Фото: Главком

У Державному спеціалізованому підприємстві «Чорнобильська АЕС» заявили, що інформація про нібито повернення до експлуатації одного з енергоблоків не відповідає дійсності.

Інформація про це була оприлюднена на вебсайті організації.

“Відтак, заявляємо з абсолютною впевненістю: блоки Чорнобильської АЕС ні за яких умов не можуть бути повернуті в генерацію. Усі повідомлення про “запуск станції” є виключно брехливими та маніпулятивними”, – повідомили в ЧАЕС.

Окрім того, у відомстві наголосили, що такі твердження є технічно неможливими, адже станом на 2025 рік жоден з енергоблоків не може функціонувати як генеруюча потужність. Протягом останніх 25 років після остаточного зупинення станції її обладнання та системи були поетапно виведені з експлуатації.

Останню паливну збірку з ЧАЕС вивезли до сховища СВЯП-1 ще влітку 2016 року. У період до 2018 року енергоблоки втратили статус ядерних установок і були офіційно переведені до категорії об’єктів поводження з радіоактивними відходами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *