ЧАЕС отримала нове оснащення для посилення ядерної безпеки
Зокрема, станцію отримала гамма-спектрометр із рентгенівським вікном.
ЧАЕС. Фото: Главком
Чорнобильська атомна електростанція отримала гамма-спектрометр із рентгенівським вікном у межах гуманітарної допомоги від Міжнародного агентства з атомної енергії.
Інформацію про це повідомили на вебсайті ЧАЕС.
Як зазначається, нове обладнання стане важливим інструментом для підвищення рівня радіаційного контролю та безпечного поводження з радіоактивними матеріалами.
Прилад використовуватиметься на заводі з перероблення рідких радіоактивних відходів. Він дозволяє здійснювати високоточні вимірювання активності радіонуклідів, зокрема Fe-55, Ni-59, Ca-41 та інших з низькими енергіями випромінювання.
За словами представників станції, спектрометр забезпечить точніший аналіз проб, скоротить час досліджень і підвищить рівень безпеки під час роботи з небезпечними речовинами.
