Аграрії використовували землі біля Чорнобиля: 6 осіб отримали підозри

Таким чином, державі було завдано 6,6 млн грн збитків.

Шеврон поліції. Фото: GettyImages

Шеврон поліції. Фото: GettyImages

Правоохоронці виявили незаконне вирощування культур на землях, які були забруднені через Чорнобильську катастрофу. За даними слідства, аграрні підприємства використовували ці ділянки без проведення обов’язкового дозиметричного контролю. Це завдало державі збитків на суму понад 6,6 млн гривень.

Інформацію про це повідомили в Національній поліції України.

Як встановили правоохоронці, у 2021 році голова одного з сіл передав у користування понад 3 000 гектарів державної землі, яка, згідно з висновками судових експертиз, належить до зони безумовного відселення. Попри радіаційну небезпеку, на цих територіях вирощували пшеницю, соняшник, кукурудзу, гречку, буряк та ріпак. Відповідну продукцію реалізовували по всій Україні без належного контролю.

Для легалізації діяльності посадовець укладав попередні договори оренди та оформлював акти прийому-передачі. Наразі повідомлено про підозру шістьом особам: селищному голові об’єднаної територіальної громади Житомирської області, землевпоряднику, трьом керівникам фермерських господарств та колишньому депутату місцевої ради.

Їм інкримінують низку правопорушень, зокрема зловживання службовим становищем, самовільне зайняття земель, незаконне заволодіння державним майном, його легалізацію та порушення вимог радіаційної безпеки. Також слідство перевіряє факти аналогічної передачі земель у 2022 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *