Заволоділи 1,2 млн грн на роботах на ЧАЕС: судитимуть посадовців
Фігурантам загрожує до 12 років ув’язнення.
Судовий вирок (ілюстративне зображення). Фото: Детектор медіа
Співробітники ДБР закінчили досудове розслідування щодо ексголовного інженера та заступника очільника ДСП «Північна Пуща», яких звинувачують у зловживанні службовим становищем та незаконному заволодінні понад 1,2 мільйона гривень державних коштів. Обвинувальний акт передано до суду.
Інформацію про це повідомили у Державному бюро розслідувань.
Як зазначається, 2021-му році ДСП «Північна Пуща» уклала договір з державною енергетичною компанією на вирубку рослин для реконструкції залізничної дільниці у зоні відчуження на території тодішнього Іванківського району.
Головний інженер та заступник очільника ДСП «Північна Пуща» уклали фіктивні угоди з жителями одного з населених пунктів, які начебто мали виконати роботу. Вони пообіцяли людям оплату за участь у роботах, однак обманним чином отримали доступ до їхніх банківських карток.
Сума в 1,2 мільйона гривень, яка мала бути оплатою за роботу, була перерахована на картки громадян і згодом привласнена чиновниками.
Зловмисники мали намір отримати ще 659 000 гривень з цієї махінації, проте були звільнені з посад.
Вони звинувачуються у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, та у внесенні завідомо неправдивих даних до офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки (частина 5 статті 191, частина 2 статті 15, частина 4 статті 191, частина 2 статті 28 частина 2 статті 366 Кримінального кодексу України).
Фігурантам загрожує позбавлення волі на строк до 12 років.
Правоохоронці наклали арешт на рухоме та нерухоме майно обвинувачених.
