У Чорнобильській зоні знову сталися пожежі через атаку РФ
Займання виникли на території Опачицького відділення Чорнобильського заповідника.
Пожежі в Чорнобильській зоні. Фото: ДАЗВ
У Чорнобильській зоні відчуження знову спалахнули пожежі через російську атаку безпілотниками. Лише напередодні рятувальники приборкали масштабне займання, що тривало кілька днів, як територія знову опинилася під ударом.
Про це повідомили в Державному агентстві України з управління зоною відчуження.
Як зазначається, вчора 14 травня після збиття російських БпЛА типу «Герань-2» виникли нові осередки займання на території Опачицького відділення Чорнобильського заповідника.





До ліквідації пожеж залучено підрозділи «Північної Пущі», Чорнобильського заповідника, ЦППРВ, «Екоцентру» та рятувальників ДСНС України.
У ДАЗВ додають, що ситуацію ускладнюють сильне задимлення, повалені дерева та важкодоступна місцевість. Для забезпечення проїзду вже працює важка техніка, бульдозери та особовий склад із бензопилами.
Попри нові пожежі, радіаційний фон у зоні відчуження залишається в межах норми: автоматизована система контролю не зафіксувала перевищень потужності еквівалентної дози гамма-випромінювання. Показники не виходили за межі середньомісячних величин.
