У Чорнобильській зоні знову сталися пожежі через атаку РФ

Займання виникли на території Опачицького відділення Чорнобильського заповідника.

Пожежі в Чорнобильській зоні. Фото: ДАЗВ

Пожежі в Чорнобильській зоні. Фото: ДАЗВ

У Чорнобильській зоні відчуження знову спалахнули пожежі через російську атаку безпілотниками. Лише напередодні рятувальники приборкали масштабне займання, що тривало кілька днів, як територія знову опинилася під ударом.

Про це повідомили в Державному агентстві України з управління зоною відчуження.

Як зазначається, вчора 14 травня після збиття російських БпЛА типу «Герань-2» виникли нові осередки займання на території Опачицького відділення Чорнобильського заповідника.

До ліквідації пожеж залучено підрозділи «Північної Пущі», Чорнобильського заповідника, ЦППРВ, «Екоцентру» та рятувальників ДСНС України.

У ДАЗВ додають, що ситуацію ускладнюють сильне задимлення, повалені дерева та важкодоступна місцевість. Для забезпечення проїзду вже працює важка техніка, бульдозери та особовий склад із бензопилами.

Попри нові пожежі, радіаційний фон у зоні відчуження залишається в межах норми: автоматизована система контролю не зафіксувала перевищень потужності еквівалентної дози гамма-випромінювання. Показники не виходили за межі середньомісячних величин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *