У Петрівській громаді підбили підсумки опалювального сезону
Загалом, громада пройшла цей період стабільно.
Опалення (ілюстративне зображення). Фото: Depositphotos
Петрівська громада пройшла опалювальний сезон стабільно завдяки завчасній підготовці та використанню альтернативних джерел енергії.
Про це повідомив голова ОТГ Радіон Старенький.
За його словами, зима 2025/2026 року стала однією з найскладніших за останні 15 років — тривалі відключення електроенергії сягали понад 16 годин на добу, а температури були рекордно низькими.
Під час наради директори закладів, представники ОСББ та газового управління району підбили підсумки опалювального періоду.
Для забезпечення роботи комунальних будівель було використано 16,7 тонн пального для генераторів, 227 101 м³ газу, 1150 м³ дров та 294 510 кВт електроенергії. Частина закладів майже не використовувала пальне завдяки акумуляторним накопичувачам та сонячним панелям — економія в окремих будівлях сягала від 20% до 40%.
За словами Старенького, аналіз споживання газу показав дисбаланси: менші за площею заклади іноді витрачали більше теплової енергії, що свідчить про проблеми з теплоізоляцією, котлами чи мережами. Керівникам деяких закладів доручено провести детальний аудит цих систем.
Також зафіксовано збої в роботі генераторів і котлів, зокрема в будинках ОСББ на вул. Захисників, 34 та Європейській, 1, що підтвердило потребу в резервному енергозабезпеченні.
