«Чорнобиль. Відродження. Зубр»: НБУ випускає нову пам’ятну монету
Це остання монета в серії, яка була присвячена тваринам Чорнобильської зони.
Пам'ятна монета «Чорнобиль. Відродження. Зубр». Фото: НБУ
Національний банк України вводить в обіг нову пам’ятну монету номіналом 5 гривень — «Чорнобиль. Відродження. Зубр».
Інформацію про це НБУ повідомив у своєму Telegram-каналі.
Зубр є видом, який занесений до Червоної книги України. Колись він зник із території через браконьєрство, але у 2012 році тварину знову неочікувано зафіксували в зоні відчуження. Як зазначається, на:
- аверсі монети зображене символічне «колесо життя» зі знаком радіаційної небезпеки в центрі, оповитим листям. Навколо можна побачити образи тварин зони відчуження: лося, бурого ведмедя, зубра, коня Пржевальського, чорного лелеки, рисі.
- на реверсі можна побачити кольорове зображення зубра на фоні місцевого пейзажу.
Загальний тираж складає 40 000 одиниць, із них 20 тисяч у сувенірній упаковці. Купити монету можна буде в офіційному інтернет‑магазині нумізматичної продукції НБУ та у банків‑дистриб’юторів.
У Нацбанку додали, що випуск монети закінчує спеціальну серію «Флора і фауна України», яка була присвячена рідкісним звірам, що відновлюють свої популяції у Чорнобильській зоні. Раніше були випущені монети, присвячені коням Пржевальського, чорним лелекам, рисям та іншим тваринам.
