Судитимуть осіб, які вирощували та збували врожай із зони відчуження

Своїми діями зловмисники завдали понад 4,9 мільйонів гривень збитків.

Незаконне вирощення та збут врожаю з зони відчуження. Фото: Офіс генпрокурора

Незаконне вирощення та збут врожаю з зони відчуження. Фото: Офіс генпрокурора

Перед судом постане угруповання, яке роками незаконно використовувало землі в зоні відчуження для вирощування сільськогосподарських культур.

Інформацію про це повідомили в Офісі Генерального прокурора.

За даними слідства, колишній селищний голова разом із землевпорядником та директорами 4 підприємств «прибрали до рук» майже 2 тисячі гектарів у зоні безумовного відселення, де будь-яка сільськогосподарська діяльність є забороненою.

Щоб приховати злочинну діяльність, угруповання відводило підозри фіктивними договорами оренди – у результаті поля засівали, збирали врожай і реалізовували його на ринку.

Тільки за один рік державі завдано понад 4,9 мільйонів гривень збитків.

Водночас, очільник одного з товариств організував групу за участі директорів інших фірм і депутата селищної ради. Масштаби схеми вражають: лише за один сезон вони зібрали понад 360 тонн соняшнику, вирощеного на радіаційно забруднених землях. Вартість врожаю оцінили у 6,6 млн грн, а збитки держави перевищили 4,9 млн грн. Продукцію вивозили за межі Чорнобильської зони та реалізовували через торговельні мережі, що становило небезпеку для здоров’я споживачів.

Фігурантам інкримінують низку статей — від зловживання владою до порушення режиму радіаційної безпеки та відмивання коштів. Прокурори вже подали позов на стягнення незаконних доходів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *