Біля Чорнобиля понад 5 років незаконно вирощували зерно: подробиці

Діяльність вели без необхідних дозволів, що є ризиком для життя людей.

Пшениця (ілюстративне зображення). Фото: Depositphotos

Пшениця (ілюстративне зображення). Фото: Depositphotos

У Чорнобильській зоні відчуження виявили незаконну сільськогосподарську діяльність. Інформацію про це повідомили в Офісі генпрокурора.

Спеціалізована екологічна прокуратура подала позов до господарського суду Київської області щодо повернення державі трьох земельних ділянок загальною площею понад 190 гектарів.

Ці території розташовані у Вишгородському районі — в зоні відчуження та зоні обов’язкового відселення, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Слідство встановило, що державні реєстратори незаконно змінили статус ділянок, перевівши їх у комунальну власність. Згодом право користування оформили на приватну компанію. Від 2020 року землі використовували для вирощування пшениці та кукурудзи без спеціального дозволу, що становить небезпеку для життя і здоров’я людей.

Підставою для реєстраційних дій стало рішення Поліської районної ради, якого фактично не існувало. Використали також державні акти на землю, видані колишньому колективному підприємству «Світанок», яке перебуває у процесі ліквідації та не має правонаступників.

Докази прокуратури підтверджені експертизами. Суд відкрив провадження у справі та призначив підготовче засідання. Слідство триває.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *